בתי ספר

post image

להלן אפשרויות ללמידה וחקר בדרך התנסותית המותאמת לשנים הראשונות בבית הספר:

כיתות א'-ג':

תכנון והתמצאות במרחב: תרגול מיומנויות תכנון וניווט בסיסי, גילוי וחקר של מדינות שונות בעולם (גודל, מיקום, צורה, מנהגים, שפה). היכרות עם מבנים שונים בעולם.

ניהול ותכנון זמן: המחשת גורם הזמן כמשאב מרכזי וחשיבות ניהולו בהיבטים שונים בחיי היום יום.

ניהול אורח חיים בריא: מתן כלים וידע בנושא בריאות האדם ותזונה נכונה. נושא זה יועבר באמצעות התנסות במרחבי לונדע וסדנת יצירה ייחודית.

כוח הקבוצה: באמצעות למידה התנסותית נעמוד על הכוח שיש לעבודת צוות ושיתוף פעולה. היסודות הנלמדים יקושרו למציאות יום יומית מעולם הילדים.

העולם הרגשי שלי: חשיפת ולמידת מגוון רחב של רגשות והתנסות בביטוי הזדהות לרגשות שונים, תוך פיתוח עולם הדמיון של הילד.

אני אומנותי: באמצעות חקירה והתנסות ילמדו הילדים על עולם האמנות. בתוך כך יתנסו בנגינה ובהבנת עצמת התזמורת, יחשפו ליצירות אומנות מפורסמות, יתנסו בציור חופשי, ציור בתוך תבנית ויצירה בעזרת תכנון וחשיבה מבוקרת.

תרבות ושפות: למידה באמצעות משחק של שפות שונות והכרת שפות שונות. בחצר המוזיאון ישנן חצרות של משחקי חצר ולמידה הנגישים לילדים.

להלן אפשרויות ללמידה וחקר בדרך התנסותית המותאמת לשכבות הגיל השונות:

 

כיתות ד'-ו':

תכנון נכון: המפה ככלי התמצאות, בעזרת חקירה משותפת נכיר את המפות השונות (מפה פיזית , מפה מדינית, קורדינטות) ובתוך כך נלמד ונתרגל התמצאות במרחב. התלמידים יתכננו את הביקור בעזרת מפות ומשימות שונות, יגלו את העולם והחלל החיצון.

אני והקבוצה: באמצעות למידה התנסותית יחוו התלמידים את הקושי והרווח שבעבודת צוות. נלמד על ידי פעילות בתנועה וחשיבה על האפשרויות שבשיתוף פעולה פורה ויצירתי.

עולם הרגשות: מקומו של הפרט בקבוצה. נלמד על שיתוף רגשות והיכולת לתת מקום לכל חבר בקבוצה. נרחיב את הידע בהגדרת רגשות שונים ונלמד על רגשות בעולם החי.

שפות ורב-תרבותיות: בעזרת משחק אינטראקטיבי נחקור אודות השפות המדוברות בארץ והתרבויות השונות המרכיבות את החברה הישראלית.

עולם התאטרון: משחק ולמידה של עולם התאטרון. במסגרת הביקור יתנסה המבקר בתפקידים השונים בעולם התיאטרון תוך התמקדות ביכולות של שיתוף פעולה ויצירתיות.

* קיימת אפשרות לבניית תוכן מותאם לקבוצה כמו גם למסגרות חינוך מיוחד בתיאום מול צוות ההדרכה של לונדע.

שדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

לתיאום פגישה או יצירת קשר מלאו את הפרטים